вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 57

(ВИДЕО) Охридските рапери Bad Contract во колаборација со Газда Паја и Јанг Палк – „Ало“

15053400_10154051025493568_1768702203_o

Од денес можете да го погледнете новиот спот на охридските рапери Bad Contract во соработка со српските рапери Газда Паја и Јонг Палк.

Станува збор за колаборација која настана пред фестивалот Ало 2 , кој се одржа на 29ти јули оваа година, па поради тоа и песната го носи насловот АЛО.

Аудио продукцијата е на M.W.Production – Охрид, додека видеото го има снимено Ладислав Кинг , а монтажата е на N.I.K.

#Коментари
[fbcomments]