вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 43

Дивизија – „Шо биа?“ (ВИДЕО)

14249857_1314661821907725_7653438246185829408_o-1021x580

Деновиве рап дружината Дивизија извади нов сингл и видео за песната “Шо биа?“, која се наоѓа на албумот “Стереотип“, кој ќе ја има својата промоцијана 19.11.2016 (сабота) во Club Industrial, со почеток во 20:00 часот.

screenshot_5

Аудиото во темата го продуцирал и миксал Кискинов, а мастерингот е на ДЈ Гоце -САФ. Видеото го потпишуваат Владислав Гавриловски – камера и Владимир Дадо Станковиќ  – монтажа.

Слушнете и погледнете „шо би они“  во нивната нова песна и спот.


 

#Коментари
[fbcomments]