четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 53

ОХРИД ПРЕПОЛН: Насобран народ за првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО ТЕЛЕГРАФ)

Знаеш што е подобро за тебе, за Македонија“ е слоганот на кампањата за овие избори кој се криеше до самиот почеток. Програмата пак носи наслов „Реално“ и содржи конкретни проекти за подобрување на стандардот на граѓаните, работа, сигурност и напредок.

vmro

ФОТО: Влатко Перковски (Телеграф.мк)

Црвено-црни и македонски знамиња се веат низ Охрид. Сè е подготвено за првиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од целиот регион веќе се собираат на градскиот плоштад каде во 19 часот ќе започне големиот настан.

ohridmiting1

На вечерашниот митинг ќе биде претставен носителот на петтата изборна единица Антонио Милошоски, а потоа обраќање ќе има и лидерот на партијата, Никола Груевски.

Повеќе фотографии погледнете на Телеграф.мк…

Извор: Курир/Телеграф

#Коментари