вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Перо Пандилоски – „Неверна“ е, ама по неа тагувам… (ВИДЕО)

screenshot_1

Македонскиот пејач Перо Пандиловски  ја претстави својата најнова песна и видео запис чиј наслов гласи „Неверна“. Автори на овој нов сингл на талентираниот гостиварец се колегите Александар Тарабунов (музика), Милан Миланов (текст) и Роберт Билбилов (аранжман), а за екранизацијата која е снимена на повеќе локации како Гостивар, Охрид и Скопје, каде што главната женска улога ја има Магдалена Гаревска, се погрижил режисерот Даниел Јовески.

screenshot_3

Станува збор за интересна балада, во која со засилувањето на емоциите се забрзува и самото темпо на песната. Како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете подолу.

#Коментари
[fbcomments]