среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Disconected – ново електронско дуо на македонската сцена

screenshot_9
Два различни артисти, два различни карактера кои ги спојуваат енергиите за да создадат нешто ново и несекојдневно.
Станува збор за Mario Eddie и The Marshall кои веќе заедно настапуваат неполна година, и по низата успешни настапи низ Македонија одлучуваат да го создадат дуото наречено Disconected.
Тие зад себе веќе имаат настапи како загревање пред светски познати имиња од електронската музичка сцена како Roger Sanchez, R3HAB, Romeo Blanco, Bang La Decks и многу други.

screenshot_8

Официјално со работа дуото започнува со издавањето на ремиксот (Gnash – I Hate U, I Love U (Disconnected Remix) ft. Olivia O’Brien), а во видеото на ремиксот е преставена Струмица со timelapse.
Членовите на дуото ни најавуваат дека наскоро следува уште еден ремикс и нивна авторска песна.
За да дознаете повеќе за нив посетете го нивниот FaceBook FanPage.
Слушнете го нивниот ремикс.

#Коментари
[fbcomments]