вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 24

(ФОТО) Марадона пристигна во Загреб заедно со бујна русокоса убавица!

maradona-siguren-sum-vo-pobedata-na-argentina

Некогашната фудбалска ѕвезда од Аргентина, Диего Армандо Марадона пристигна во Загреб, каде ќе присуствува на финалето во Дејвис купот, во придружба на неговата 30 години помлада партнерка Росиo Оливa.

Дваесет и шестгодишната русокоса е поранешна фудбалерка. Со Марадона се заедно од 2013 година, а во 2014 се верија.

133452947-89832-480x320

извор:рсм

#Коментари