вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

Тореадорс – „Ќе се вратат штрковите“ (АУДИО)

 

screenshot_15

Тореадорите од Битола повторно не почестија со нивен нова песна со наслов: “Ќе се вратат штрковите“.

Групата е всушност дуо кое е формирано пред околу 5 – 6 месеци, а го сочинуваат Игор Петковски и Кристијан Петровски. До сега имаат снимено  10-ина песни кои наскоро ќе можете да ги чуете на Јутјуб. Текстовите ги пишува Игор Петковски, додека музиката е дело на Кристијан Петковски. Миксот и мастерингот на звукот му го препуштаат на Дејан Трајчевски од Поетика (Битола).

Се е веќе јасно и кажано за овие двајца млади артисти, останува да ја слушнете траката и да уживате во неа.

#Коментари
[fbcomments]