недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Јуле Николовска- фолкерка со манекенска става

_mg_1728b

Тие што ја слушнале како пее во живо, велат дека Јуле Николовска е една од подобрите женски поп-фолк вокали кај нас. Нема да можете да останете рамнодушни на нејзиниот глас дури ако седнете и во некој ресторан во Подгорица, Белград или Загреб, каде Јуле често настапува.

И покрај многуте ангажмани таа одвои време и направи фотосесија специјално за Vistina.mk

За себе вели дека се радува на малите работи кои човекот го прават голем. Секогаш посебна, различна и енергична. Кога ја запрашавме од каде извира таа енергија, ни рече дека врутокот се нејзините најмили и најблиски, дека тоа е нејзиниот дом.

Ни рече дека наскоро може да ја очекуваме со нови песни и нови видео записи.

 

#Коментари
[fbcomments]