вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 57

Мартин Милески – Coldplay – „The Scientist“ (Cover гитар аудио)

screenshot_2

Мартин Милески, доаѓа од Охрид, и има само 19 години. Познат е по тоа што одлично свири гитара и прави кавер верзии односно гитарски преработки на најпопуларните светски песни. Во исто време Мартин подготвува и авторски материјал кој чќе се најде на неговиот себитантски албум.

Неговата најнова преработка, е темата на мегапопуларните Coldplay – „The Scientist“.

Слушнете како таа звучи преточена во ноти отсвирени од прстите на младиот талентиран македонски гитарист.

#Коментари
[fbcomments]