сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 34

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

vmro-kriv-640x426

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денес ќе одржи три митинзи.Од партијата најавуват дека ќе одржат митинг во Кратово со почетокот во во 12:00 часот, во Пробиштип во 17:30 часот и митинг во Крива Паланка со почеток од 20:00 часот.

Извор:Курир.мк

#Коментари