вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Филип Божиновски со македонска верзија за „Таго моја“ (ВИДЕО)

%d1%84%d0%b1-620x350

После летниот хит „Ангелу“ (Анџеле) Филип Божиновски  ја објави својата нова песна насловена „Туго моја“, која сега доби и своја македонска верзија. Стиховите на „Таго моја“ се дело на Весна Веланте, а музиката и аранжманот ги потпишува композиторот Милан Раѓен, додека вокалот е снимен кај Дарко Димитров.

„Можеби оваа македонска верзија требаше да излезе порано, но сепак еве ја пред вас“ – порачува талентираниот пејач, кој оригиналната, српска верзија ја промовираше во октомври, а како звучи „Таго моја“ можете да слушнете во продолжение.

#Коментари
[fbcomments]