сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

ОБЈАВЕНА ПО ПОВОД РОДЕНДЕНОТ: Песната за убиената Ксенија Пајчин ќе ве наежи! (видео)

ksenija-pajcin-foto-dragana-udovicic-1433331391-672383

Пејачот Даниел Алибабиќ со новата песна реши да го зачува споменот на својата пријателка Ксенија Пајчин.

Тој на нејзиниот роденден објави спот  за баладата „Песна за Ксенија“, која ја напишале Милош Богановиќ и Филип Милетиќ.

Среќен роденден ангелу. Им благодарам на сите за песната која треба вака да звучи од почеток до крај. Џурџија, Филип, Бане,Оливера, Душан, Иван, Јана, Мирослав, Немања…Мислам дека е премногу да зборувам за овој тим.  Се ова не би било вака без мајка и Љубица и вујко и Бата кои одлучија да снимаме спот за толку добра песна која сигурно допира и до оние кои не се меѓу нас, напиша Даниел на Инстаграм.

#Коментари
[fbcomments]