четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 53

Охрид на креативен начин порача: Гласајте за број 1 (ФОТО)

На креативен и симболичен начин охриѓани им порачаа на сите граѓани да го заокружат бројот 1 на претстојните парламентарни избори на 11 декември.

ohrid1

Држејќи се за раце, тие формираа огромен круг и во него бројот 1, повикувајќи ги сите македонски граѓани да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“.

ohrid11

ohrid12

ohrid13

ohrid14

извор:курир

#Коментари