среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Снежана Ѓуришиќ проговори за семејната трагедија: Оваа година беше тешка и тажна!

g2mktkqturbxy84mzuxzmywmdi3mdmxm2i4ztiyodlhnmrmzdfmmzy5zi5qcgvnkzmczqooaa

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ зад себе имаше тешка година.

Оваа година беше навистина тажна за мене. Го изгубив татка си и тоа е нешто страшно што ми се случи. Тоа е веќе зад мене, спомените се тука, од нив се живее. За жал животот е таков мораме да ги испраќаме драгите луѓе, но барем нека оди по ред, изјави таа.

Инаку синот на пејачката Марко Гвозденовиќ предизвика сообраќајна незгода во 2001 година во која животот го изгуби неговата тогашна девојка Јелена, а Снежана 15 години по настанот вели дека не сака да зборува за оваа трагедија.

marko-gvozdenovic-snezana-durisic-foto-dragan-kadic-1479334872-1036825

Нема потреба сега да зборуваме за мојот син. Нешто што се случи во 2001 година се уште се провлекува по медиумите. Тоа е напишано и препишано 1.000 пати, доста беше веќе за тоа, изјави таа.

Нејзиниот син е познат по лошиот темперамент и во сообраќајот и во приватноста. Тој подоцна се ожени, па од неговата сопруга беше пријавуван во полиција за семејно насилство.

thumb460_69431_1snezana

#Коментари