сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

ДЈ Тодороф, Мики Ла Фрик и Игор Узунов… „Ме боли“ (ВИДЕО)

screenshot_6

После одличната соработка насловена „Lost without You“ диџејот и продуцент Тодороф и некогашната М2  ѕвезда Игор Узунов повторно ги здружија силите, овој пат за песна на македонски јазик.

screenshot_9

Со музика од Тодороф и текст од Узунов, во новиот проект со наслов „Ме боли“ им се придружи и Мики Ла Фрик, кој го направи аранжманот, а за визуализацијата се погрижи продукцијата „Спектар КМ“.

screenshot_8

„Драги наши, Ви го претставувам видео записот за нашиот нов сингл ’Ме боли’. Се надевам дека ќе побуди низа емоции и позитивни чувства. Слушајте македонска музика и ’Најдобрата работа кај музиката е тоа што кога ќе те удри, не чувствуваш болка“  – ќе изјави Тодороф претставувајќи го овој нов хит, а како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете подолу.

#Коментари
[fbcomments]