сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Опозиционерот Кировски: Победник е оној кој што освоил повеќе мандати

Директорот на ТВ Телма, Атанас Кировски кој отворено застанува на страната на СДСМ учествуваше и на нивните протести, вели дека победник на изборите е оној кој што освоил повеќе мандати. Ова значи дека дури и на луѓето кои сами кажуваат дека се поддржувачи на СДСМ, им е јасно дека ВМРО-ДПМНЕ со освоените мнозинство мандати е единствениот победник.

kirovski

-Како што самите видовте не беа објавени пратенички мандати, ние идеме на избори за пратенички мандати. ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорчев и господинот Груевски објавуваат победа некаква а не слушаме како е изразена таа победа во пратенички мандати некакви си за некои 15-20 илјади гласа разлика. Хилари Клинтон освои 2 милиона гласови повеќе од Трамп и имаше дооблест жената да го признае поразот, значи немаме ние 500 илјади начини на кои што се мери кој победил кој изгубил, оној што има повеќе пратеници во парламентот победил, оној кој што има помалку изгубил, “As simple as that” вакви прикаски не би требало да слушаме и да ја замајуваме јавноста у 12 ноќе, рече Кировски.

Извор:Курир

#Коментари