четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 55

За малку не доби ќотек среде емисија: Колегите ја нападнаа Гога Секулиќ!

312102_goga-sekulic-foto-vesti_f

Во соседна Србија деновиве турбо се работи на снимањето на новогодишни емисии. И пејачката Гога Секулиќ се најде пред камери, но ги изнервира колегите, а кои како што пишуваат српските медиуми за малку не добила ќотек.

Имено, таа на сцената стоела во прв ред, па пејачите зад неа се побуниле дека не се гледаат од неа бидејќи е висока како жирафа.

-Погледни ја оваа жирафа што се става во кадар, не се гледаме од неа. Уште и високи потпетици облекла, гласат поплаките на колегите како: Милица Тодоровиќ, Злата Петровиќ, Гоца Божиновска и други.

Гога не остана рамнодушна и им врати:

-Што да правам кога сум витка и висока! На кој му пречи, нека се снајде, им возвратила Гоца.

Инаку, Секулиќ е висока 181 сантиметар, а на високи потпетици може да достигне и до два метри.

#Коментари
[fbcomments]