вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Суперхикс – „Жал ми е за децата“ (АУДИО)

screenshot_5

Деновиве македонската „банда инструментале“  го издаде својот најнов сингл, насловен како “Жал ми е за децата”. Песната е авторско дело на Дарко Попов и Петар Младеновски, во аранжман на самите „Суперхикс“ .

superhiks-1

Темата направена во добро препознатливиот реге-ска манир на бендот, а снимена е во студиото Тра-ла-ла на Мите Димовски кој ја превзеде снимателската улога. Во себе таа ја отсликува денешната состојба во која се наоѓа младиот човек, соочен со сите проблеми, потешкотии и предизвици кои ги носи модерното време, но и аномалиите на општеството, пред кои е исправен со сите свои недоумици и дилеми.

Како звучи „Жал ми е за децата“, слушнете овде:

#Коментари
[fbcomments]