вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Д Хаундс се… сами во „Градот“ (Лирик ВИДЕО)

screenshot_3

Прилепската рок-реге-ска група „Д Хаундс“, деновиве ја претстави својата најнова песна насловена „Градот“.

Во новиот сингл  прилепските рокери,самите се потпишуваат како автори на музиката, а текстот е на Илија Димкоски и Весна Малинова Бабамова, додека во аранжманот и аудио продукцијата им помогна Александар Шилоски. Клавијатурите на песната како гостин ги свири Дејан Трајковски.

970607_10151876890424402_2088808754_n-620x350

Лирик видеото  пак е дело на Филип Ѓорѓиоски, а како звучи „Градот“ можете да слушнете и самите во продолжение.

#Коментари
[fbcomments]