вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 43

Перомикс – ново име на македонската клупска сцена

15390833_722374791248617_7748315469094288684_n-620x350

Младиот битолчанец Петар Ристевски е најновата надеж на македонската клупска сцена, но публиката сè уште немала можност да ужива со неговите миксови, барем не во живо. Застанувајќи зад псевдонимот Перомикс, Ристевски неодамна започна да прави ремиксови на познати хитови, а за конечно да застане зад диџејскиот пулт и да ја направи својата прва трап забава, тој ја бара Вашата поддршка.

„Стигнавме до 100 лајкови. Е сега, во план ми е да стигнам до 500 и на направам една јака трап забава… што велите?“, прашува Петар претставувајќи ја својата официјална фан страница.

peromiks

Благодарение на бројните трап забави низ Македонија, веќе сигурни сме дека меѓу нас има голем број љубители на овој музички стил, па дали Перомикс ќе успее во својата намера зависи од Вас.

#Коментари
[fbcomments]