четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 15

(ВИДЕО) Цимерката на Сара Мејс има нов спот за „Мора да ти кажам“

Ива Христовска, девојката која пошироката домашна јавност ја запозна од дуото „Цимерките“ заедно со Сара Мејс, деновиве го прововира своето ново видео за песната „Мора да ти кажам“.

Музиката и тексот се на самата Ива, додека аранжманот го потпишува Родољуб Аврамовиќ.

Видеото пак, е во реализација на Ѓорѓи Вечев, а во продолжение погледнете како од денешна перспектива изгледа и звучи цимерката Ива.

 

#Коментари
[fbcomments]