сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Слушнете ја новата песна на Ален Хасановиќ!

Долго најавуваниот спот  на Ѕвездитена Гранд,  Белма Каршиќ и Ален Хасановиќ под името „Док спава град“ конечно е објавен.

Музиката за песната „Док спава град“ ја направил Ален, аранжманот го изработил Дејан Момироски, додека за текстот се погрижил  Огнен Неделковски.  Песната која  долго беше најавувана ќе ги воодушеви фановите.

Погледнете го спотот за „Док спава град“.

#Коментари
[fbcomments]