вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Сам свој мајстор: Јордан Митев се надмина за „Кажи да моја најмила“

Фолк пејачот Јордан Митев годинава што изминува ја заокружува со нов видео запис за песната „Кажи да моја најмила“.

Спотот е снимен во црно-бела техника на неколку локации во преубавиот Охрид. Јордан е сам свој мајстор, па се потпишува како комплетен автор на музиката, текстот и аранжманот, но и на режијата и сценариото од спотот.

Техничката реализација и ја препушти на продукција „By Zati“, аудио продуцент е Љупчо Павловски, а финалното аудио дело е снимено во студио „Анастасија“.

Погледнете:

#Коментари
[fbcomments]