сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

(ВИДЕО) Куп де Грас од…. „21 грам“

Скопското рап дуо – Куп Де Грас  кого го сочинуваат Атанаско и Венко деновиве го промовираше своето прво видео за новата трака „21 Грам“.

Траката е целосно продуцирана (инструментал / микс и мастер) од страна на Даре ДТ / Соулментал.

Видео обработката на овој спот е на Тоди ДТ и Бренсис.

Додека момчињата од Куп Де Грас работат на своето прво EP кое е во најава со наслов „Пактот волчји“, уживајте во спотот и траката која ќе се најде на овој мини албум.

#Коментари
[fbcomments]