вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Тајзи чести за роденден… ама „After“!

Популарниот кумановец го слави својот роденден со нова песна. Станува збор за денс нумера со англиски наслов „After“, иако Тајзи во неа пеа на македонски. Снимена во соработка со македонските диџеи и продуценти „Дисконектед“ и Ивајо, кои ја потпишуваат музиката и продукцијата, додека текстот е на самиот Тајзи.

tajzi

„Ми се пие, ми се прави, ми се смее, ми се игра, ми се пее, ми се скита зошто ми се гади од зло“ – пее Тајзи во новата роденденска песна, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

#Коментари
[fbcomments]