вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

The Goverment го објави видеото за “Rain”.

Еден од најактивните македонски бендови,  The Goverment го објави видео спотот за темата „Rain”.

Спотот е во режија на младата и талентирана режисерка Хана Миленковска, а во него главните улоги ги имаат професионалните танчери Валентино Апостоловски и Андријана Андреева. Во спотот се појавуваат и момците од бендот.

Зад камерите застанаа Мартин Поповски, Томи Мм и Златко Никодиновски, додека монтажата е дело на Кети Талевска, Мартин Поповски и Златко Никодиновски.

Спотот може да го погледнете во продолжение:

#Коментари
[fbcomments]