сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Нако се залага за „Боље утре“ (ВИДЕО)

Нако се занимава со рап музика веќе 3 години. Младиот артист има само 17 години и живее во Скопје. Ова е неговата прва песна која реши да ја постира затоа што го опишува неговиот живот и животот на другите. Миксот и мастерингот се на Трајче Цветковски, зад камерата застанал Dead Snare, видеообработката е на самиот Нако, а снимено е во VPodrum 2016.

И додека чекуваме уште многу нова музика од младиот рапер, ви го презентираме неговото првенче.

#Коментари
[fbcomments]