сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

ТРЕНДИ И СОФИСТИЦИРАНО: Со овој стајлинг Бојана Скендеровски направи МОДЕН ПОГОДОК! (фото)

Кадифето ја тресе модната сцена оваа зимска сезона. И додека порано го имавме само во темни, готски нијанси сега го имаме и во најнеочекуваните бои како жолто и розово.

Бојана Скендеровски очигледно ги следите модните трендови, па во едно од последните изданија на нејзината емисија „Улица Македонија“се појави во виолетов костим од кадифе, кој го надополни со масивен ѓердан.

Во ова издание водителката и пејачка изгледа префинето и софистицирано, токму во духот на емисијата што ја води.

Како ви се допадна вам?

#Коментари
[fbcomments]