сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Дуке, Крсте и Исмаил одново ги здружија силите за „Свет без граници“ (АУДИО)

Познатите македонски музичари што живеат и творат во далечниот Њујорк (САД), Дуке Бојаџиев, Крсте Роџевски Исмаил Лумановски решија уште да ги здружат силите и ја направија заедничката песна насловена „Свет без граници“.

Станува збор за комплетно авторско дело на Бојаџиев (музика, текст, аранжман), а покрај кадифениот глас на Крсте Роџевски и кларинетот на Исмаил Лумановски, приказната е збогатена и со виолината на Владимир Крстев.

Како звучи оваа љубовна порака на нашите музичари можете да слушнете во продолжение.

#Коментари
[fbcomments]