сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

„Роденден“ за нејзиниот јубилеен роденден: Слушнете ја новата песна на Калиопи!

Денес е роденден на најпознатата македонска поп ѕвезда Калиопи Букле, која го  слави својот јубилеен роденден. По тој повод Калиопи ја објави својата нова песна „Роденден“ и ги израдува своите фанови ширум светот.

Стиховите за песната, аранжманот и продукцијата ги изработи веќе добро проверената екипа односно Ромео Грил.

Погледнете го видео записот за „Роденден“.

Среќен роденден Калиопи!

#Коментари
[fbcomments]