недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

(ФОТО) „Best wishes for your family“ – со убавата Македонка Емили!

Авантуристички настроена и секогаш подготвена за одговор на секој поставен предизвик пред себе, вака накусо би можеле да ја опишеме младата Емили Младеновска која е нашата Дада Мразица за 2017 година. Убавата Елена има 15 години и е прва година во гимназијата Јосип Броз Тито во Скопје.

Најпрепознатливо за оваа млада дама е нејзината силна боксерска страна.Таа пет години активно се занимава со кик -бокс во најпознатиот фитнес центарот „Магнус“, каде нејзин тренер е Дејан Митровски Урко.

Мотото на Емили гласи: „Поставете си цели и дајте го својот максимум за вашиот сон да стане реалност“.

Оваа прекрасна Дада Мразица која не случајно е избрана за најубава, ви посакува Среќна Нова 2017 и многу успеси во неа.

Уживајте во неодоливите новогодишни фотографии од оваа празнична фотосесија со Емили Младеновска, која ја изработи нашиот соработник- уметничкиот фотограф Професор Гурко:

 

#Коментари
[fbcomments]