петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ОТКРИ: Имам деца ама не сум ги растел! (ВИДЕО)

Каде и да одите за нова година, во сабота на 31 декември, во 19 и 15 часот гледајте ја една од најдолго очекуваните епизоди од “Еден на Еден” на “Телма” – гостувањето на Владо Јаневски!

Плус, во оваа новогодишна епизода која ќе трае малку подолго од вообичаено, ќе се појават и еден од нашите најдобри вокали – Влатко Лозаноски, групата „Маестро“ и познатиот водител Огнен Јаневски.

Репризното издание на новогодишната “Еден на Еден” ќе имате прилика да ја погледнете на Божиќ во истиот термин, 19 и 15 часот на “Телма”.

Погледнете накратко дел од разговорот помеѓу Жаре и чаирскиот романтичар:

извор:Курир
#Коментари