петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Новогодишната ноќ ќе ја дочекаме на -10 степени

Времето за новогодишната ноќ ќе биде вредно и студено со слаб до умерен северен ветер со температура од -10 до -2 степени.

nova-godina-4

Последното утро во 2016 година насекаде во Македонија ќе биде студено со температури под нулата кои на повисоките места и на планините ќе се спуштат и до -15 степени. Максималната ќе се движи утре од -3 до 5 степени.

Во недела, односно првото утро од Новата година температурата ќе се движи од -13 до -4 степени. Дневната ќе достигне од 2 до 8 степени.

извор:курир

#Коментари