вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Мартин Милески со новогодишен инструментал на „подарок“ (ВИДЕО)

„Песнава ја слушнав  можеби пред добри 12 години, и можам да кажам јавно дека е омилената на мојата мајка, така што тоа ме прави да сум емотивно поврзан за неа и затоа уживав дури ја снимав. Исто така ја имам свирено по многу настапи во живо и церемонии, но никогаш не се одлучив да ја снимам.Но еве сега конечно.Се надевам ќе уживате во мојот новогодишен подарок за сите Вас“ – вели Мартин претставувајќи ја својата гитарска инструментална верзија на „Молитва за Магдалена“ на легендарниот Оливер Драгојевиќ, за која видеото го снимал Кристијан Љушев.

#Коментари
[fbcomments]