вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Вистински глaмур за Нова Година: Снежната кралица го разубави крајот на старата година!

Иако сме веќе втори јануари, сеуште владее новогодишниот дух, а кај луѓето полека полека стивнуваат впечатоците.

Изминатите денови имавме прилика да ја видиме новогодишната парада  на улица Македонија. Македонскаа ТВ водителка Марјана Станојковска, овојпат како Снежна кралица прошета низ веселата улица.

Парадата траеше една недела, а заврши со завршна парада  кога Марјана заедно со Дедо Мраз повторно прошета во центарот на градот.

#Коментари
[fbcomments]