петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Направи хаос во српско шоy: Александар Темелков ја крена публиката на нозе!

Александар Темелков од Велес во првиот круг на Ѕвездите на Гранд, ги отпеја песните „Зајди,зајди“ и „Чаје Шукарије„.  Во првата песна не успеа  да го убеди жирито да гласа за него, па Снежана Ѓурисиќ му даде шанса да ја отпее и втората песна. Настапот на Александар заврши со два Да гласа, така да тој не се пласираше во вториот круг.

 

#Коментари