вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 42

ПО СТАПКИТЕ НА РИЈАНА: Македонската пејачка ги шокираше сите со зелен кармин на настап! (фото)

Ријана уште во 2014 година ја видовме со зелен кармин на усните на музичката манифестација „IHeartRadio Music Awards“ во Лос Анџелес.

По неа и низа други холивудски ѕвезди го сторија истото, а сега овој моден тренд го примени и нашата Наташа Малинкова.

Пејачката за настапот на новогодишната ноќ облече светкаво зелено-кафено фустанче и на усните стави зелен кармин. Долгата руса коса совршено го надополни изгледот на Малинкова и таа за најлудата ноќ во годината изгледаше како вистинска барбика.

Секоја чест за храброста! Модните експерименти ни се неопходни на естрадата.


 

#Коментари
[fbcomments]