вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 21

(ФОТО) Оган за машката фантазија: Симона Попоска пеколно жешка специјално за Божиќ!

Како и секоја година така и оваа пејачката Симона Попоска не пропушта на сите обожаватели да им ја честита Новата година и Божиќните празници.

Тоа го направи и овој пат со неколку фотографии во нејзин стил. Во минијатурен црн костим и црвено жешко мини фустанче, Симона е вистински празник за очи, особено за машкиот дел од фановите.

Провокативната креација е дело на дизајнерката Ива Спасовска, во комбинација со шминка од Бобан Тодоровски, позитивна празнична енергија и сето тоа срочено во фотографија на Алекс Јакимовски.

Во исчекување на новата песна и спот уживајте во празничните фотографии…

#Коментари
[fbcomments]