вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 21

Димитров и Нишикори во финалето во Бризбејн

Во финалето на АТП турнирот во Бризбејн ќе играат Јапонецот Кеи Нишикори и Бугаринот Григор Димитров.

Победникот од минатата година Раониќ, загуби од 25-годишниот Димитров со 2:0 по сетови 7:6 и 6:2.

Јапонскиот тенисер Нишикори беше подобар од Швајцарецот Стен Вавринка со 2:0 по сетови 7:6 и 6:3.

извор:рсм

#Коментари