сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

(ВИДЕО) Забележал нешто чудно на небото и сакал да го сними, но на ОВА НЕ СЕ НАДЕВАЛ!

Овој темен „облак“ во видеото изгледа како сенка, но всушност се работи за нешто сосема вообичаено.

Станува збор за птици кои се познати по тоа што летаат во големи групи и прават природен феномен познат како „мурмурација“.

Погледнете како изгледа:

#Коментари