петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

(ФОТО) Згодна Русинка го СРУШИ „Гранд“: Аца Лукас ја спореди со Јелена Карлеуша!

Диана Михајловиќ(22) која се претстави во „Ѕвездите на Гранд“ со изведба на песна од „Неверне бебе“ и „Ромале ромали“ од Ана Николиќ, го возбуди жирито.

Со своето пеење успеа да добие четири гласа од жирито, додека со втората освои три.

Диана објасни дека по потекло е од Русија, што посебно го воодушеви Аца Лукас. Тој ја спореди со колешката Карлеуша од почетокот на нејзината кариера, на што ЈК додеде дека Диана е нејзиниот фаворит во тековното издание на шоуто.

#Коментари
[fbcomments]