вторник, 17 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Пике под закана од суспензија

Дефанзивецот на Барселона, Џерард Пике се наоѓа под суспензија.Шпанскиот фудбалски сојуз против него покрена истрага поради коментирање на арбитарот на мечот од Купот на Кралевите против Атлетик Билбао.

Барселона е поразена со 2:1, а Пике по мечот го нападна судијата, Фернандез Борбалан, сметајќи дека не досудил два чисти пенали за неговиот состав.

извор:рсм

#Коментари