среда, 18 октомври 2017  |  Вести денес: 0

Левандовски одби понуда од Кина

Агентот на полскиот фудбалски напаѓач, Роберт Левандовски потврди дека неговиот клиент добил понуда од Кина, која му нуди повеќе од 40 милиони по сезона за да се пресели во Суперлигата.

Засега не се споменуваат имиња на клубови, но се зборува за вртоглавите цифри, кои на крај Левандовски реши да ги одбие и да продолжи со кариерата во Баерн Минхен.

извор:рсм

#Коментари
Следна

Стрелка