вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Новак во Доха на српски го честита Божиќ

Новак Ѓоковиќ имаше феноменален третман во Доха, каде го совлада Енди Мареј со 2:1 во сетови.

novak

Главната привилегија дојде токму после доделувањето на пехарот, кога катарскиот новинар  му овозможи по повод Божиќ да се обрати на целиот свет на српски јазик и да го честита Божиќ на своето семејство, пријателите и сите сонародници ширум светот кои го празнуваат овој голем  празник.

Погледнете го тој момент во приложеното видео на 5:49.

извор:Курир

#Коментари