сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Измрзнати: Со кој маж Лила ја завеа во ноќта?

Пристигна првиот снег и вистинска зима во Македонија и во главниот град.  Македонската естрада ја искористи оваа прилика да излезе и да се слика на првиот снег.

Некои од нив се сликаа пред својот дом, некои на работното место, а некои по патиштата. А македонската водителка Лила Стојановска заедно со нејзиниот пријател Бојан Јовановски односно Боки 13 се прошета на снежната покрива.

Со добра зимска опрема двајцата се радуваа на зимската идила.

 

#Коментари
[fbcomments]