вторник, 26 септември 2017  |  Вести денес: 0

Димитар, Панчо од ДНК и Ламбе ги објавија најубавите божиќни фотографии! (фото)

Изминатата сабота (07.01) го прославивме Божиќ односно денот на Христовото раѓање според христијанската традиција. Најголеми верници меѓу нашите естрадни личности и постојани посетители на божјите храмови се Ламбе Алабаковски и Димитар Андоновски.

Тие, како и Панчо од ДНК, за овој голем празник појдоа во црква, па дури и се фотографираа секој со својот духовен отец.

Панчо појде во манастирот во Љубанци, а Димитар и Ламбе во Бигорскиот манастир.

#Коментари
[fbcomments]