сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 34

Е така се пее: Малата Ангела запеја како ангел во српското шоу!

Познато е дека се  поголем е бројот на македонските кандидати во српското шоу „Ѕвездите на Гранд“. Некои од нив ќе успеат во својата кариера, на некои кариерата ќе им заврши на сред пат, а некои ќе ги спакуваат куферите и ќе се вратат назад.

Македонката Ангела Ивановска од Прилеп настапувше во „Неки нови клинци“. Таа се претстави со песната „Мојој мајци“ од Халка Палдум.

Ти си слатко бонбонче. Ми се допаѓа твојот стајлинг. Ти навистина се избори и покажа дека знаеш да пееш, изјави Марина Тадиќ.

Ти оваа песна стварно супер ќе ја пееше ако зад себе имаше оркестар. Многу добро се снајде, многу ми се допадна референот. Ти си фин пејач и мислам дека можеш да пееш и забавно и народно, искомнтира Ивана Селаков.

Ангела се пласираше во следниот круг, а нејзиниот настап погледнете го во следното видео.

 

#Коментари