сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 34

Почина таткото на Сека Алексиќ!

Таткото на српската пејачка Сека Алексиќ, Милорад Мича Алексиќ (69), почина на Бадниковата вечера.

Милорад почина по кратко боледување. Пејачката скршена од болка, беше покрај својот татко до последен момент, пренесува српски Курир.

 

 

 

#Коментари