среда, 20 септември 2017  |  Вести денес: 74

Овие работи мажите ги забележуваат за време на секс!

Кога зборуваме за секс има нешто што секогаш ги возбудува дамите, особено со нов партнер – што забележуваат мажите во кревет? За двата пола, сексот е искуство доживеано низ различни призми. И покрај сличните чувства, очекувања и емоции, ние се разликуваме и по тоа што забележуваме, а што не, додека водиме љубов.
Што остава најсилен впечаток на господата? Покрај својот мирис и долна облека, погледнете што уште забележуваат и силно ги возбудува.

Иницијатива
За мажите ништо не е посекси од жена која се чувствува добро во својата кожа. Онаа претерана слобода која ја прави да дејствува без инхибиции. Претставниците на посилниот пол обожаваат кога жената е возбудена и подготвена да преземе иницијатива.
Нови предлози за секс игри и пози , романтични изненадувања, се во можност да ja зголемат страста кај нив. Мажите сакаат жени кои знаат што сакаат во кревет, како и надвор од него.

Движења
Гестовите се едно од најмоќните оружја кои секоја жена треба да научи да ги користи. Започнувајќи од одот, кочењето, начинот на кој таа ги зафрла косите, па сè  до возбудливите движења за време на секс.

Убавото голо женско тело секогаш ги возбудува мажите. Но, кога таа слика е придружена со разновидни, заводливи и сензуални движења, тогаш вие им давате сè што имаат потреба во спалната соба. Па не заборавајте да ги галите облините, да се смеете, да ја милувате саканата. Маѓепсајте го со љубов!

Погледот
Погледот е првото нешто што го забележуваме во другиот. Можеме да кажеме многу само со очи. За време на секс една жена може да покаже што чувствува само гледајќи ја саканата. Мажите обрнуваат внимание на тоа и дефинитивно ги возбудува повеќе.

Зачувувањето на контактот со очите за време на секс е едно од најголемите задоволства за претставниците на посилниот пол. Така и двајцата ја зголемуваат самодовербата, а и е еден од најдобрите начини да ги направите атмосферата и доживувањето навистина незаборавни.

Звук
Женските воздишки за време на секс може да го зголемат сексуалниот набој и енергија, но и да ги насочат мажите кон она што се допаѓа на партнерката, ако кулминацијата е близу.
Сексуалните воздишки подразбираат дека на дамата ѝ е пријатно, што дополнително ги возбудува мажите и ги тера да бидат уште поинвентивни во кревет.

Вашата посветеност
Посветеноста во сексот е повеќе од пројавување иницијатива. Секој маж сака да се чувствува како цар во спалната, што несомнено води по себе многу поголемо задоволство и за двајцата партнери. Посветеноста е бавното темпо, стимулирање на повеќе од една ерогена зона, доделување масажи, мили зборови, нежните бакнежи, особено приготвените афродизијаци.

Извор: Локално

#Коментари