петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 57

Неговата смрт ја потресе: Сека Алексиќ со емотивна порака до најсаканата личност!

Сека Алексиќ се огласи на социјалните мрежи, по смртта на нејзиниот татко, Милорад, кој ненадејно почина во петокот.

Пејачката објави фотографија на Инстаграм со својот татко и емотивна порака.

Патувај со ангелите душо! Велат дека само специјални луѓе умираат на големите празници … Мојот сакан татко Милорад имаше чест да се откаже од душата на Бадник. На денот на радоста на одбележувањето на раѓањето на Исус Христос! Јас секогаш ќе се сеќавам на твојата позитивна енергија, ведрината и пеењето.

Највеќе си се радувал на денот на моето раѓање и на мајка ми си и  рекол дека ќе бидам твоја  пејачка. Точно, тоа е она што јас станав, никој не бил посреќен да дознае дека пеењето е мојата љубов, од тебе. Затоа, драги тато јас нема да тагувам. Ти отиде на највеселиот  ден! Ти ја доживеа во својот да го држиш своето внуче, никој не беше посреќен од тебе! Нека е вечна слава на твојата душа! Твојата горда ќерка.

Да ве потсетиме, таткото на Сека почина по кратко боледување и беше погребан вчера. Пејачката беше со него до последниот момент.

#Коментари
[fbcomments]